Internt salg

Telefon: 45 16 45 16 tast 1
Mail: salg@velux.dk


Morten Dau Frederiksen
Chef for Internt salg

Annemarie Ritzau

Tina Kofoed

Camilla Schiff

Kenneth Jegsen Schmidt

Christina Will

Anja Poulsen

Katja Møbius


Sebastian Mortensen


Johannes Holm


Teknisk rådgivning

Telefon: 45 16 45 16 tast 2
Mail: raadgivning@velux.dk


Joakim Kvist Bjerrum
Chef for Teknisk rådgivning


Rina Raagaard


Rune Glashoff


Filip Overby Sigh


Jan Verhagen


Mads Arp Havsholm

Service

Telefon: 45 16 45 16 tast 3 

Mail: service@velux.dk


Karsten Schouw
Servicechef


Henriette Lodato


Rune Nielsen


Ronni Andresen


Patricia Fox Maule
Handelselev


Ib Jørgensen


Niels Clausen


Kennet Nielsen


Per Thomasen


Søren Lassen


Rasmus Peter Clausen


Eksternt salg, tømmerhandlere

Finn Arup
Salgschef
Tlf. 40 21 76 87
finn.arup@velux.com

Helena Pešková
Key account manager
Tlf. 61 55 57 71
helena.peskova@velux.com


Allan N. Nordentoft
Postnr. 7700-7999,
8800-9999
Tlf. 23 43 36 64

allan.nordentoft@velux.com
Niels jeppesen

Niels Jeppesen
Postnr. 5000-6799,
7000-7199
Tlf. 20 37 15 64

niels.jeppesen@velux.com

Allan Andersen
Postnr. 0-2699, 2770-2790,
4100-4299, 4600-4999
Tlf. 51 16 83 47

allan.andersen@velux.com

Jesper Kajbæk
Postnr. 2700-2760,
2800-4099, 4300-4599
Tlf. 20 32 40 48

jesper.kajbaek@velux.com
Christian

Christian Fur Beyerholm
Postnr. 6800-6999, 7200-7699,
8000-8799
Tlf. 29 74 78 87

christian.f.beyerholm@velux.com

Jan Blessing
Instruktør
Undervisning Øst

Tlf. 23 3462 72

Peder L. Huulgaard
Instruktør
Undervisning Vest
Tlf. 29 62 38 39

Ghita

Ghita H. Højbjerg
Tlf. 45 16 45 44
ghita.hojbjerg@velux.com


Eksternt salg, projekt
Frank Thorbøll Larsen

Frank Thorbøll Larsen
Salgschef
Tlf. 21 83 46 98
frank.larsen@velux.com

Artur Slupenski
Artur Slupinski
Projektrådgiver/arkitekt
Tlf. 20 35 32 79
artur.slupinski@velux.com 
Bernt
Bernt K. Andersen
Projektrådgiver
Tlf. 20 54 25 01
bernt.andersen@velux.com
Niels P
Niels Pilgaard
Projektrådgiver
Tlf. 30 16 98 27
niels.pilgaard@velux.com
 
Martin Kongskov
Projektrådgiver
Tlf. 24 91 81 32
martin.kongskov@velux.com

Jan Suhr
BIM / Building Simulation Tools
Tlf. 20 37 18 50
vms.dk@velux.dk


Frederik Høeg-Petersen
Teknisk rådgiver
Tlf. 45 16 79 14
vms.dk@velux.dk

 

Søren Koefoed Nielsen
Projektrådgiver
Tlf. 22 66 46 06
soren.koefoed@velux.com

Maria
Maria M. Lübbe
Projektkoordinator
Tlf. 45 16 45 20
vms.dk@velux.dk
Mia Due
Mia Due
Projektkoordinator
Tlf. 45 16 78 87
projekt@velux.dk