Kundeservice

  • Internt salg, telefon: 45 16 45 16 tast 1, mail: salg@velux.dk
  • Teknisk rådgivning, telefon: 45 16 45 16 tast 2, mail: raadgivning@velux.dk
  • Service og reservedele, telefon: 45 16 45 16 tast 3, mail: service@velux.dk
Karsten

Karsten Schouw
Servicechef


Joakim Kvist Bjerrum
Chef for Teknisk rådgivning

Internt salg


Annemarie Ritzau


Anja Poulsen


Sebastian Mortensen

Service


Henriette Lodato

Rune Nielsen

Ronni Andresen

Camilla S. Petersen


Karina Primdahl



Projekttilbud


Tina Kofoed

Kenneth Jegsen Schmidt

Johannes Holm

Maria Ditlev Forberg

Rune Glashoff

Tekniske rådgivere


Mads Arp Havsholm

Jan Verhagen

Administrative medarbejdere


Patricia Fox Maule


Christina Will

Serviceteknikere


Ib Jørgensen

Niels Clausen

Kennet Nielsen


Per Thomasen

Søren Lassen


Rasmus Peter Clausen

Eksternt salg, tømmerhandlere

Finn Arup
Salgschef
Tlf. 40 21 76 87
finn.arup@velux.com

Helena Pešková
Key account manager
Tlf. 61 55 57 71
helena.peskova@velux.com


Allan N. Nordentoft
Postnr. 7600-7999,
8400-8599,
8800-9999
Tlf. 23 43 36 64
allan.nordentoft@velux.com


Allan Andersen
Postnr. 0-2699,
2770-2790,
4100-4299,
4600-4999
Tlf. 51 16 83 47

allan.andersen@velux.com
Eksternt salg, projekt

Jesper Kajbæk
Postnr. 2700-2760,
2800-4099,
4300-4599
Tlf. 20 32 40 48

jesper.kajbaek@velux.com

Christian Fur Beyerholm
Postnr. 6800-6999,
7100-7599,
8000-8399,
8600-8799
Tlf. 29 74 78 87

christian.f.beyerholm@velux.com

Karsten Møller
Postnr. 5000-6799,
7000-7099
Tlf.  20 37 15 64
karsten.moller@velux.com


Artur Slupinski
Projektrådgiver/arkitekt
Tlf. 20 35 32 79
artur.slupinski@velux.com 

Peder L. Huulgaard
Instruktør
Undervisning Vest
Tlf. 29 62 38 39


Jan Blessing
Instruktør
Undervisning Øst

Tlf. 23 34 62 72

Ghita H. Højbjerg
Tlf. 45 16 45 44
ghita.hojbjerg@velux.com


Marketing

VELUX Danmark team marketing

Søren Kirkeby, Rikke Breiting Sönnichsen, Susanna Beranova Olsen, Thomas Loran, Jannie Asbahr Petersen, Anne Thorius, Anders Hedegaard