Kundeservice

  • Internt salg, telefon: 45 16 45 16 tast 1, mail: salg@velux.dk
  • Teknisk rådgivning, telefon: 45 16 45 16 tast 2, mail: raadgivning@velux.dk
  • Service og reservedele, telefon: 45 16 45 16 tast 3, mail: service@velux.dk

Karsten Schouw
Servicechef


Joakim Kvist Bjerrum
Chef for Teknisk rådgivning

Internt salg


Annemarie Ritzau


Anja Poulsen


Kenneth Jegsen Schmidt

Katja Møbius


Sebastian Mortensen

Service


Henriette Lodato


Rune Nielsen


Ronni Andresen


Patricia Fox Maule

Projekttilbud


Rune Glashoff


Johannes Holm


Maria Ditlev Forberg

Tekniske rådgivere


Filip Overby Sigh


Mads Arp Havsholm

Jan Verhagen

Administrative medarbejdere


Tina Kofoed

Camilla Schiff


Christina Will

Serviceteknikere


Ib Jørgensen


Niels Clausen


Kennet Nielsen


Per Thomasen


Søren Lassen


Rasmus Peter Clausen


Eksternt salg, tømmerhandlere

Finn Arup
Salgschef
Tlf. 40 21 76 87
finn.arup@velux.com

Helena Pešková
Key account manager
Tlf. 61 55 57 71
helena.peskova@velux.com


Allan N. Nordentoft
Postnr. 7600-7999,
8400-8599,
8800-9999
Tlf. 23 43 36 64
allan.nordentoft@velux.com


Allan Andersen
Postnr. 0-2699,
2770-2790,
4100-4299,
4600-4999
Tlf. 51 16 83 47

allan.andersen@velux.com

Jesper Kajbæk
Postnr. 2700-2760,
2800-4099,
4300-4599
Tlf. 20 32 40 48

jesper.kajbaek@velux.com
Christian

Christian Fur Beyerholm
Postnr. 6800-6999,
7100-7599,
8000-8399,
8600-8799
Tlf. 29 74 78 87

christian.f.beyerholm@velux.com

Karsten Møller
Postnr. 5000-6799,
7000-7099
Tlf.  45 16 79 73
karsten.moller@velux.com


Jan Blessing
Instruktør
Undervisning Øst

Tlf. 23 34 62 72

Peder L. Huulgaard
Instruktør
Undervisning Vest
Tlf. 29 62 38 39

Ghita

Ghita H. Højbjerg
Tlf. 45 16 45 44
ghita.hojbjerg@velux.com


Eksternt salg, projekt
Frank Thorbøll Larsen

Frank Thorbøll Larsen
Salgschef
Tlf. 21 83 46 98
frank.larsen@velux.com

Artur Slupenski
Artur Slupinski
Projektrådgiver/arkitekt
Tlf. 20 35 32 79
artur.slupinski@velux.com 
Bernt
Bernt K. Andersen
Projektrådgiver
Tlf. 20 54 25 01
bernt.andersen@velux.com
Niels P
Niels Pilgaard
Projektrådgiver
Tlf. 30 16 98 27
niels.pilgaard@velux.com
 
Martin Kongskov
Projektrådgiver
Tlf. 24 91 81 32
martin.kongskov@velux.com
 

Søren Koefoed Nielsen
Projektrådgiver
Tlf. 22 66 46 06
soren.koefoed@velux.com

Maria
Maria M. Lübbe
Projektkoordinator
Tlf. 45 16 45 20
vms.dk@velux.dk
Mia Due
Mia Due
Projektkoordinator
Tlf. 45 16 78 87
projekt@velux.dk

Rina Raagaard