Kundeservice

  • Internt salg, telefon: 45 16 45 16 tast 1, mail: salg@velux.dk
  • Teknisk rådgivning, telefon: 45 16 45 16 tast 2, mail: raadgivning@velux.dk
  • Service og reservedele, telefon: 45 16 45 16 tast 3, mail: service@velux.dk

Karsten Schouw
Servicechef


Joakim Kvist Bjerrum
Chef for Teknisk rådgivning

Internt salg


Annemarie Ritzau


Anja Poulsen


Kenneth Jegsen Schmidt

Sebastian Mortensen

Service


Henriette Lodato

Rune Nielsen

Ronni Andresen


Patricia Fox Maule


Camilla S. Petersen


Karina Primdahl



Projekttilbud


Rune Glashoff

Johannes Holm

Maria Ditlev Forberg

Tekniske rådgivere


Filip Overby Sigh


Mads Arp Havsholm

Jan Verhagen

Administrative medarbejdere


Tina Kofoed


Christina Will

Serviceteknikere


Ib Jørgensen

Niels Clausen

Kennet Nielsen


Per Thomasen

Søren Lassen


Rasmus Peter Clausen

Eksternt salg, tømmerhandlere

Finn Arup
Salgschef
Tlf. 40 21 76 87
finn.arup@velux.com

Helena Pešková
Key account manager
Tlf. 61 55 57 71
helena.peskova@velux.com


Allan N. Nordentoft
Postnr. 7600-7999,
8400-8599,
8800-9999
Tlf. 23 43 36 64
allan.nordentoft@velux.com


Allan Andersen
Postnr. 0-2699,
2770-2790,
4100-4299,
4600-4999
Tlf. 51 16 83 47

allan.andersen@velux.com

Jesper Kajbæk
Postnr. 2700-2760,
2800-4099,
4300-4599
Tlf. 20 32 40 48

jesper.kajbaek@velux.com

Christian Fur Beyerholm
Postnr. 6800-6999,
7100-7599,
8000-8399,
8600-8799
Tlf. 29 74 78 87

christian.f.beyerholm@velux.com

Karsten Møller
Postnr. 5000-6799,
7000-7099
Tlf.  45 16 79 73
karsten.moller@velux.com


Jan Blessing
Instruktør
Undervisning Øst

Tlf. 23 34 62 72

Peder L. Huulgaard
Instruktør
Undervisning Vest
Tlf. 29 62 38 39


Ghita H. Højbjerg
Tlf. 45 16 45 44
ghita.hojbjerg@velux.com


Eksternt salg, projekt
Artur Slupenski
Artur Slupinski
Projektrådgiver/arkitekt
Tlf. 20 35 32 79
artur.slupinski@velux.com 

Marketing

VELUX Danmark team marketing

Søren Kirkeby, Rikke Breiting Sönnichsen, Susanna Beranova Olsen, Thomas Loran, Jannie Asbahr Petersen, Anne Thorius, Anders Hedegaard