VELUX Support - VELUX Touch

Kopier produkterne fra en eksisterende VELUX Touch (KLR 300) til en ny VELUX Touch

Denne artikel viser dig, hvordan du kopierer de produkter, der styres af en eksisterende VELUX Touch (KLR 300), for at færdiggøre opsætningen af din nye VELUX Touch.

Forbered din eksisterende tovejs VELUX Touch-kontrolpanel KLR 300 til at sende en kopi af produkterne til din nye VELUX Touch.
Følg venligst de trin, der er beskrevet nedenfor:

På din eksisterende VELUX Touch:

  1. Vend din VELUX Touch rundt for at få adgang til batterirummet på bagsiden. Fjern låget til batterirummet, og find produktnøgleknappen (nøgleikonet) til venstre.
  2. Tryk og hold produktnøgleknappen nede, mens du ser den grønne LED blinke langsomt i starten, før den skifter til en lidt hurtigere blinkende sekvens.
  3. Slip produktnøgleknappen for at begynde at sende kopien.

Gå nu tilbage til din nye VELUX Touch for at afslutte produktoverførslen og installationen.
Bemærk: Produktoverførslen skal være afsluttet inden for maksimalt 2 minutter.

  • Feature/Building Blocks/Meta Block/Published
    14.11.2025
Feature/Building Blocks/Meta Block/Feedback
Feature/Building Blocks/Meta Block/Share
Søg information
Brug for yderligere hjælp?

Hvis du er i tvivl om, hvordan du skal fortsætte, eller ikke kan finde det, du søger, er du velkommen til at kontakte os.